Symulatory pojazdów kolejowych w CS Natura Tour

Dysponujemy symulatorami pojazdów kolejowych na ruchomych platformach. Symulatory znajdują się w lokalizacjach:

CKS Gdynia (36WE i SA-136),  CKS Kraków (ET22), OKS Spała (SM42 i WM15), CKS Wrocław (ET22) i

CKS Warszawa (ET22).

 

Każdy symulator wyposażony jest w układ projekcyjny zapewniający doskonały, zbliżony do rzeczywistego obraz widziany przez szyby kabiny. W trakcie jazdy możliwa jest zmiana warunków atmosferycznych i widzialności. Możliwy jest również wybór pory doby i pory roku.

W symulatorze zapewniona jest pełna symulacja efektów dźwiękowych słyszalnych wewnątrz rzeczywistej kabiny pojazdu kolejowego.
Możemy też programować symulacje awarii i niesprawności instalacji pojazdu kolejowego i pociągu.

Oprogramowanie symulatora umożliwia łatwe zmiany oznakowania linii kolejowej, ustawienia ruchomych i nieruchomych przeszkód na torze  z możliwością symulacji kolizji.

W wirtualnym środowisku kolejowym można umieszczać "pociągi widma", dla zainscenizowania wszystkich normalnych i nienormalnych sytuacji ruchowych łącznie z katastrofami. Wzbogaca to znacznie złudzenie rzeczywistości.

W trakcie symulowanej jazdy ustawianie dróg przebiegu na poszczególnych stacjach jest automatycznie związane z ustawianiem prawidłowych wskazań sygnalizatorów w sposób analogiczny jak w urządzeniach "srk" najnowszej generacji.

Pulpit sterowniczy symulatora ET22 (201EL)

Kokpit ET22 (201EL)

Kokpit ET22 (201EL)

Kokpit 36WE (ZTE Impuls)

Symulator ET22 (201EL)

Kokpit SM42 (6Dg)

Kokpit SM42 (6Dg)

Kokpit 36WE (ZTE Impuls)

Wszystkie symulatory spełniają wymogi dla symulatorów pojazdów kolejowych, które określone zostały w §6 ust. 2 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 23 października 2014 r. w sprawie ośrodków szkolenia i egzaminowania maszynistów oraz kandydatów na maszynistów (Dz. U., poz. 1566).

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now